ورود اعضا                                 

English

شنبه 30/4/1397 اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

 مشاهده خبر    
تاریخ: 1391/08/27 نظرات: 6 نظر نمایش: 2187 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
استانداربوشهر: ایجاد منطقه آزاد تجاری، حق مسلم مردم این استان است

استانداربوشهر: ایجاد منطقه آزاد تجاری، حق مسلم مردم این استان است
بوشهر- استاندار بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت های مختلف بندری، تجاری، گمرکی، فرودگاهی، اقتصادی و اجتماعی این استان، ایجاد منطقه آزاد تجاری حق مسلم مردم بوشهراست که دولت باید آن را مصوب کند.

به گزارش ایرنا، فریدون حسنوند روز شنبه در آیین افتتاح بیمارستان جدید بوشهر افزود: طرح مطالعاتی منطقه آزاد بوشهر در مرحله تکمیلی و تقدیم به دولت است.

وی اضافه کرد: مردم استان بوشهر توقع دارند تجارت در این استان آسان سازی و اقلام مختلف از بندرها براحتی تجارت شود تا زندگی مردم رونق و معیشت آنان امنیت داشته باشد.

حسنوند اضافه کرد: پروژه راه آهن بوشهر - شیراز از مصوبات سفر استانی هیات دولت و رییس جمهوری به استان بوشهر است که برای سرعت در روند اجرای آن نیازمند حمایت دولت است.

استاندار بوشهر گفت: تخصیص 50درصد فرصت های شغلی شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی که از مصوبات سفرهای استانی هیات دولت به بوشهر است نیز حق مردم این استان است و با وجود این که دولت تایید کرده است اما برخی از مدیران برای اجرای آن تمکین نمی کنند.

حسنوند اظهار کرد: خواسته مردم استان بوشهر این است که از خطوط اتیلن که گاز پارس جنوبی را به سایر مناطق کشور منتقل می کند برای خوراک اجرای طرح های اشتغال زایی در حوزه صنایع پتروشیمی سهمیه ای نیز به شهرستان های این استان تخصیص یابد.

وی بیان کرد: هم اینک حساب شرکت ها و موسسه های دولتی مربوط به شرکت های نفتی برخلاف سیاست های دولت در تهران است که در صورت انتقال به بوشهر افزون بر رونق اقتصادی به اشتغال زایی و توسعه پایدار این استان نیز کمک خواهد کرد.

حسنوند گفت: جزیره خارک به عنوان سمبل مقاومت ملت ایران است که در هشت سال جنگ تحمیلی دو هزار و 880بار مورد بمباران قرار گرفت برهمین اساس ارتقای بخشداری آن به فرمانداری از خواسته های مردم این جزیره است.

استاندار بوشهر یادآورشد: تکمیل مصلی و مجتمع مذهبی فرهنگی بوشهر و تعیین وقت در جلسه هیات دولت برای برنامه های خارج از مصوبات از دیگر مطالباتی است که مردم و مسوولان استان بوشهر از دولت دارند.

وی اضافه کرد: استان بوشهر استان وحدت، همدلی، تلاش، سازندگی و همت برای آینده برتر و بالاتر است.

استاندار بوشهرگفت: این استان گام بلند خود را برای توسعه وپیشرفت برداشته است و برای رسیدن به افق سند چشم انداز نیازمند همت همگان است.

وی یادآورشد: بهره برداری از چندین طرح بیمارستانی، مسکن و راه امروز با حضور معاون اول رییس جمهور گوشه ای از خدمات دولت به مردم استان بوشهر است.

استاندار بوشهر گفت: بالاترین اعتبارات و پروژه ها در سال های قبل و بعد از انقلاب در استان بوشهر در دولت های نهم و دهم هزینه واجرا شده است.

وی افزود: مردم این مهم را می دانند که بربالای هر پروژه باید نام دکتر احمدی نژاد و کابینه اش را نوشت که تایید خود را از ولایت گرفته است.

حسنوند اضافه کرد: بیمارستان 160تخت خوابی برازجان، آزاد راه برازجان - گناوه، کمربندی 75متری و ورزشگاه 15هزار نفری بوشهر قبل از پایان دولت دهم در استان بوشهر افتتاح خواهد شد.

بیمارستان 200 تخت خوابی شهدای خلیج فارس بوشهر عصر روز شنبه با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیران بهداست درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی افتتاح شد.
منبع خبر :

کد: 305
گروه: اخبار استان
 
تصاویر مرتبط
  • استانداربوشهر: ایجاد منطقه آزاد تجاری، حق مسلم مردم این استان است
امتیاز بندی