ورود اعضا                                 

English

شنبه 30/4/1397 اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

 مشاهده خبر    
تاریخ: 1391/09/09 نظرات: 0 نظر نمایش: 2068 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
خسارت 970میلیارد ریالی سیلاب دربخش تاسیسات زیربنایی استان بوشهر

خسارت 970میلیارد ریالی سیلاب دربخش تاسیسات زیربنایی استان بوشهر
معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: براساس برآوردهای اولیه انجام شده، میزان خسارت بارندگی ها و سیلاب هفته جاری در این استان در بخش تاسیسات زیربنایی، عمران شهری، روستایی و عشایری تاکنون 970میلیارد ریال اعلام شده است.

شاپور رستمی روز پنجشنبه درگفت وگو با ایرنا، افزود: این میزان خسارت بدون برآورد زیان های بخش کشاورزی و دامداری است.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان خسارت سیلاب در دربخش تاسیسات زیربنایی و عمران شهری، روستایی و عشایری استان بوشهر مربوط به شهرستان دشتستان با 450میلیارد ریال است.

رستمی بیان کرد: میزان بارندگی هایی که هفته جاری در مدت زمان 48ساعت در ایستگاه های هواشناسی استان بوشهر ثبت شد از متوسط سالانه این ایستگاه ها بیشتر بود.

وی ادامه داد: بالابودن میزان بارندگی ها باعث شد تا آب گرفتگی و جاری شدن سیلاب در برخی از نقاط استان بوشهر از جمله دشتستان، گناوه، دیلم، کنگان و بخش خارک خسارت هایی به تاسیسات، منازل مسکونی، عمران شهری و روستایی، کشاورزی و غیره وارد شود.

رستمی گفت: به دنبال این رخداد از دوشنبه شب تاکنون عملیات امدادرسانی با همه ظرفیت و امکانات استانی و نیروهای امدادی، دولتی، مردمی و بسیج، نظامی و انتظامی ادامه دارد.

معاون امورعمرانی استانداری بوشهر افزود: هم اکنون بسیاری از مشکلات نظیر بسته شدن راه های ارتباطی، قطعی آب و برق در همه نقاط سیل زده استان برطرف شده و تنها نقطه کوچکی از شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان و تعداد اندکی از روستاهای این شهرستان با مشکل قطعی آب مواجه هستند که این امر نیز در حال برطرف شدن است.

رستمی گفت: طولانی شدن قطعی برق در برخی نقاط به دلیل خسارت های جدی به تاسیسات و پایه های فشار متوسط و ضعیف برق بود و در زمینه آب نیز شکستگی خط سوم آبرسانی به استان بوشهر باعث مشکل شد.

وی اظهار کرد: اکنون امدادرسانی در مرحله پاکسازی معابر، کوچه ها و منازل سیل زدگان در دست اجراست.
منبع خبر :

کد: 323
گروه: اخبار استان
 
تصاویر مرتبط
  • خسارت 970میلیارد ریالی سیلاب دربخش تاسیسات زیربنایی استان بوشهر
امتیاز بندی