ورود اعضا                                 

English

شنبه 30/4/1397 اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

 مشاهده خبر    
تاریخ: 1393/07/26 نظرات: 0 نظر نمایش: 6736 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
گردهمایی دبیران کمیته ی توسعه ی خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی استان

گردهمایی دبیران کمیته ی توسعه ی خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی استان

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر از تدوین نقشه راه توسعه ی دولت الکترونیکی کشور خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، سعید زرین‌فر در نشست هماهنگی و پیشبرد اهداف توسعه دولت الکترونیکی در استان که با حضور دبیران کمیته های توسعه ی خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید، اظهار داشت: از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون مسئله اصلاح ساختار اداری مطرح بوده و ایجاد و توسعه دولت الکترونیک گامی در این راستاست.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این راستا در استان افزود: برای توسعه دولت الکترونیکی در استان بوشهردر ابتدای راه هستیم و تحقق این امر به همفکری بیشتری نیاز دارد و دستگاه‌های اجرایی همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم پرهیز از ایجاد ساختار موازی در این عرصه تصریح کرد: در اجرای دولت الکترونیک و در راستای قوانین ارائه شده در این زمینه نباید ساختار موازی ایجاد شود.

زرین‌فر اضافه کرد: ایجاد نظام اداری شفاف و مطلوب و حذف تشکیلات غیرضرور از اهداف ایجاد دولت الکترونیک است.

وی یادآور شد: توسعه ی دولت الکترونیک بسیار مهم و ارزشمند است و سبک سازی و چابک سازی نظام اداری به وسیله دولت الکترونیک انجام می‌شود.

معاون استاندار بوشهر بیان کرد: دولت‌ها باید تولی‌گری کنند نه تصدی‌گری و اگر نظام دولت الکترونیک توسعه و گسترش یابد خدمات کارآمدتر و مطلوب‌تری به مردم می‌رسد.

زرین‌فر از ابلاغ آیین نامه ی توسعه ی خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی و سند ضوابط فنی اجرایی توسعه ی دولت الکترونیکی کشور خبر داد و گفت: کمیسیون توسعه ی دولت الکترونیکی کشور تشکیل گردیده و در وزارتخانه‌های مختلف این مهم در حال انجام است و به موازات آنها در استان بوشهر نیز کارگروه توسعه ی دولت الکترونیکی استان تشکیل و اولین جلسه ی کارگروه استان نیز با حضور استاندار برگزار شده است.

وی خواستار تشکیل کارگروه توسعه خدمات دولت الکترونیکی در دستگاه‌های اجرایی مختلف در استان شد و گفت: نباید بر اجرای کار سنتی اصرار داشته باشیم و امروز در دنیا شاهد توسعه این سیستم هستیم و امیدواریم در استان نیز این مهم به خوبی و با کیفیت بالایی اجرا شود.

در این نشست کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات دستگاه‌ها و نهادهای مختلف استان نیز نظرات و دیدگاه‌های خود را ارائه کردند.

منبع خبر :

کد: 392
گروه: اخبار دولت الکترونیک, اخبار استان, اخبار پرتال, اخبار پیشخوان دولت
 
تصاویر مرتبط
  • گردهمایی دبیران کمیته ی توسعه ی خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی استان
امتیاز بندی