ورود اعضا                                 

English

شنبه 30/4/1397 اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

 مشاهده خبر    
تاریخ: 1393/11/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 2626 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
واعظی: دانش استاندار بوشهر در حوزه ارتباطات و فنآوری فرصت خوبی برای توسعه استان بوشهر است

واعظی: دانش استاندار بوشهر در حوزه ارتباطات و فنآوری فرصت خوبی برای توسعه استان بوشهر است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اطلاعات و دانش استاندار بوشهر در زمینه ارتباطات و فنآوری اطلاعات فرصت خوبی برای توسعه استان بوشهر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، محمود واعظی در نشست هم اندیشی با نخبگان حوزه فناوری اطلاعات استان بوشهر اظهار داشت: استاندار بوشهر خود به عنوان فردی کارشناس و علاقمند به حوزه IT شخصا مسائل استان در این حوزه را پیگیری کرده و باید از این فرصت برای توسعه فعالیت‌های فناوری در استان بوشهر استفاده کرد.

حمایت از دانشگاه، پژوهش و شرکت‌های خصوصی دانش بنیان

واعظی بیان داشت: ‌بنای دولت حمایت از دانشگاه، پژوهش، شرکت‌های خصوصی دانش بنیان است و در این زمینه آماده همکاری هستیم.

وی بیان کرد: دولت برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان جدی است و بنا نداریم به عنوان کالای تبلیغاتی از این حمایت استفاده کنیم اما این اقدام دو طرفه است یعنی شرکت‌ها باید طرح‌هایی که منجر به درآمد می‌شوند را معرفی کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بنا نداریم طرح‌هایی که در استان‌‌ها امکان اجرایی شدن دارند به تهران بیاییند لذا فعالان عرصه فناوری در استان‌ها باید طرح‌هایی را تدوین کنند که قابلیت اجرایی شدن در استان‌ها داشته باشند..

واعظی تصریح کرد:‌ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قطعا از شرکت‌های فناوری حمایت می‌کند اما برای حمایت مطلوب و سازنده باید هدفگذاری طرح‌ها مشخص باشد.

طرح‌های فنآوری با هدف مشخص تدوین شود

وی افزود: در تمام کشورهای دنیا، منابع خود را بدون هدفگذاری هزینه نمی‌کنند لذا ما باید طرح‌های فناوری را با هدف مشخص تدوین و تهیه کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای حمایت مادی، معنوی و فنی از شرکت‌های فناوری دانش‌بنیان آمادگی داریم اما طرح و ایده باید دقیق و مشخص باشد.

کمیته بررسی مشکلات حوزه فنآوری در استان بوشهر تشکیل شود

وی اضافه کرد: پیشنهاد می‌شود کمیته‌ای مشترک از مسئولان استان بوشهر و نماینده وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بررسی مسائل و مشکلات استان بوشهر در حوزه فناوری ارتباطات تشکیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا نوروز امسال با حمایت مسئولان استان بوشهر،‌دیتا سنتر به استان بوشهر تحویل می‌دهیم و قصد نداریم با دیتا سنتر تجارت کنیم.

منبع خبر :

کد: 413
گروه: اخبار دولت الکترونیک, اخبار استان, اخبار پرتال
 
تصاویر مرتبط
  • واعظی: دانش استاندار بوشهر در حوزه ارتباطات و فنآوری فرصت خوبی برای توسعه استان بوشهر است
امتیاز بندی