ورود اعضا                                 

English

یکشنبه 31/4/1397 اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

 مشاهده خبر    
تاریخ: 1393/12/12 نظرات: 0 نظر نمایش: 4776 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
زرین فر: اساس اجرای دولت الکترونیک شفاف سازی امور است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار  و رئیس کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان بوشهر گفت: اساس کار دولت الکترونیک و هدف از اجرای این طرح مهم، شفاف سازی در انجام امور است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، سعید زرین فر در نشست کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت افزود: امروز دولت ها به دنبال چابک سازی و تولی گری به جای تصدی گری، برنامه ریزی، هدف گذاری، نظارت و کنترل و کمک به پیشرفت امور هستند.

وی با بیان اینکه دفاتر پیشخوان مقدمه تحقق دولت الکترونیک هستند، تصریح کرد: برای بهره وری و بهبود اقتصاد دولت، ترجیح داده می‌شود دولت به سمت واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان برود.

زرین فر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌ها و نهادینه سازی فرهنگ دولت الکترونیک اظهار کرد: اصرار به واگذاری خدمات قابل واگذاری به دفاتر پیشخوان دولت است و تقویت این دفاتر باید بجد در دستور کار قرار گیرد.

کارگروه دولت الکترونیک در استان تشکیل شده است

وی، سرعت، دقت و سلامت در امور و صرفه جویی در وقت را از جمله مزایای اجرای دولت الکترونیک عنوان کرد.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به تاکید رییس جمهور بر اجرای طرح دولت الکترونیک گفت: باتوجه به توجه ویژه استاندار به این امر، کارگروه دولت الکترونیک در استان تشکیل شده است و امیدواریم دستگاه های اجرایی برای تسریع در تحقق این امر همکاری و همراهی بیشتری داشته باشند.

زرین فر با بیان اینکه استان بوشهر از شش استان پایلوت اجرای طرح دولت الکترونیک است، افزود: باتوجه به برخورداری استان بوشهر از زمینه های بیشتر در این عرصه، این انتظار از استان هست که در تحقق این طرح پیشگام باشد.

تفاهم نامه  واگذاری  88 خدمت از خدمات قابل برونسپاری 11 دستگاه اجرایی منعقد گردیده است .

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری بوشهر نیز در این نشست گفت: در راستای واگذاری خدمات قابل برون سپاری دستگاه های دولتی به دفاتر پیشخوان خدمات دولت، تاکنون تفاهم نامه  88 خدمت از 11 دستگاه اجرایی منعقد گردیده است .

خسرو استوار افزود: طبق تفاهم نامه منعقد شده با این دستگاه ها مقرر شده بود این تعداد خدمات به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شود و قرار داد واگذاری 34 خدمت نیز منعقد شده است اما هنوز واگذاری خدمتی به این دفاتر انجام نشده است.

منبع خبر :

کد: 415
گروه: اخبار دولت الکترونیک, اخبار استان, اخبار پرتال, اخبار پیشخوان دولت
امتیاز بندی