ورود اعضا                                 

English

شنبه 30/4/1397 اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

 مشاهده خبر    
تاریخ: 1394/04/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 3286 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست تخصصی اجرای پروژه دسترسی فیبر نوری در استان بوشهر برگزار شد

نشست تخصصی اجرای پروژه دسترسی فیبر نوری در استان بوشهر برگزار شد
نخستین نشست تخصصی اجرای پروژه دسترسی فیبر نوری در استان بوشهر با حضور مسئولان اپراتور چهارم در بوشهر برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، سعید زرین‌فر معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر در نشست بررسی نحوه تعامل و همکاری با شرکت اپراتور چهارم همراه در بوشهر با تبریک فرا رسیدن ماه رمضان اظهار داشت: رمضان ماه خودسازی و عبادت و ماه مهمانی خداست و باید از تمام لحظات این ماه عزیز نهایت بهره را ببریم.
وی به اهمیت دولت الکترونیک اشاره کرد و افزود: تمهیدات ارزشمند و موثری برای توسعه دولت الکترونیک در استان اندیشیده شده و با همکاری جمعی به اهداف مورد نظر در این راستا خواهیم رسید.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر به مزایای دولت الکترونیک اشاره و خاطر نشان کرد: مهم‌ترین مسئله در این زمینه، تسهیل کار مردم و تسریع در امور است و بدون تردید این مسئله موجبات رضایتمندی جامعه را فراهم می‌کند.
زرین‌فر تصریح کرد: بحث سلامت کار مردم نیز از جمله مزایای دولت الکترونیک است و پیاده سازی دولت الکترونیک احتمال فساد در امور اداری را به کمترین میزان می‌رساند.
وی یادآور شد: از جهات مختلف، هم التزام قانونی داریم و هم وظیفه اخلاقی و اجتماعی داریم که به سمت دولت الکترونیک حرکت کنیم و همه دستگاه‌های ذیربط باید پای کار باشند.
زرین فر با تاکید بر لزوم توسعه زیر ساختها در اجرایی شدن دولت الکترونیک در استان بوشهر افزود : این نشست در واقع به منظور بررسی راه کاری اجرایی پروژه فیبر نوری منازل ، بنگاه های اقتصادی و دستگاه های دولتی توسط اپراتور چهارم کشور در بوشهر برگزار شده است و امیدواریم با مشارکت همه دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی توانمند به به اهداف مورد نظر برسیم.
مدیر طرح و برنامه شرکت ایرانیان نت نیز اظهار داشت : این شرکت به عنوان اپراتور چهارم کشور برای اجرای پروزه شبکه دسترسی فیبر نوری ، اطلاعات لازم از استانها را جمع‌آوری و برنامه‌ریزی های مربوطه را انجام داده است.
کیوان رنجی گفت: اجرای پروژه در 3 مرحله که در مرحله اول هفت کلان‌شهر تهران ، قم ، کرج، اصفهان، شیراز ، مشهد و تبریز و در هر 2 مرحله دیگر 12 استان از استان های کشور اجرا می‌شود.
وی، تسریع در پیاده‌سازی دولت الکترونیک، دورکاری، اینترنت مناسب و پرسرعت، آموزش‌های مجازی و رشد و تعالی موقعیت بین‌المللی کشور در حوزه روابط بین‌المللی و توسعه فضای کسب و کار از مزایای راه‌اندازی این اپراتور است.
مدیر طرح و برنامه شرکت ایرانیان نت از ایجاد 6.8 میلیون پورت در سراسر کشور خبر داد و گفت: در یک برنامه هشت ساله این تعداد پورت در کشور راه‌اندازی خواهد شد.
رنجی از ایجاد 300 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در کشور خبر داد و اظهار داشت: با راه‌اندازی این سیستم، 300 هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود که یک‌هزار و 100 شغل مستقیم و غیر مستقیم نیز در شهر بوشهر ایجاد می‌شود.
وی افزود: این شرکت آمادگی دارد اجرای پروژه شبکه فیبر نوری شهر بوشهر را در صورت مشارکت بخش خصوصی بصورت BOT ، در اولویت قرار دهد.
مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری بوشهر با اشاره به اینکه اجرای پروژه دسترسی فیبر نوری برای استقرار دولت الکترونیک و دولت همراه در استان گفت: این مهم همواره از اولویت‌های دفتر فناوری اطلاعات ، ارتباطات و امنیت استانداری بوده، وانجام اجرای پروژه مذکور مورد تاکید است.
خسرو استوار افزود: با عنایت به امکانات و زیر ساختهای موجود در شرکت مخابرات استان بوشهر و شهرداری بوشهر و استفاده بهینه از آنها ، انتظار می‌رود این مهم در اولویت شرکت‌ مخابرات قرار بگیرد.
ایمان چارکی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری بوشهر نیز بیان کرد: شهرداری بوشهر آماده همکاری در راه‌اندازی این سیستم است و امیدواریم به نتایج لازم برسیم.
منبع خبر :

کد: 417
گروه: اخبار دولت الکترونیک, اخبار استان, اخبار پرتال
 
تصاویر مرتبط
  • نشست تخصصی اجرای پروژه دسترسی فیبر نوری در استان بوشهر برگزار شد
امتیاز بندی